Blog

Historyczne i nowoczesne centrale telefoniczne

Centrale telefoniczneStarsze pokolenia doskonale pamiętają początki telefonii stacjonarnej w Polsce, gdy telefon był dostępny tylko w niektórych domach, a rozmowę należało "zamawiać" w centrali. Dziś, w dobie telefonii komórkowej i internetowej, centrala telefoniczna to nowoczesny system telekomunikacyjny.

Więcej…

 

Najważniejsze wynalazki XX wieku

Najważniejsze wynalazki XX wiekuChoć wiek XX minął całkiem niedawno to zapominamy często jak ważny był to okres dla współczesnego świata. Wiele się wtedy zmieniło, jeszcze więcej odkryto, a i rewolucja informatyczna stawiała wtedy swoje pierwsze kroki. Dwie wojny światowe, zderzenie kultur, norm społecznych i różnorodność rasowa spowodowały, iż musieliśmy dostosować swój świat do ciągle rosnących norm cywilizacyjnych.

Więcej…

   

Rewolucja przemysłowa - przyczyny, skutki, etapy, wynalazki

Rewolucja przemysłowa - etapyŻyjemy w czasach niebywałego rozwoju technologii. Zmieniają one świat w tempie przyprawiającym o zawrót głowy. Kiedy to wszystko się zaczęło? Jakie czynniki zainicjowały proces rewolucji przemysłowej?

Więcej…

 

Netokracja i informacjonalizm

Społeczeństwo informacyjne - NetokracjaNetokracja to wizja rzeczywistości i świata, opierająca się na działaniach w Internecie, która została przedstawiona w dziele o tytule "Netokracja. Nowa elita władzy i życie po kapitalizmie" przez Alexandra Barda i Jana Söderqvista.

Więcej…