Budownictwo

Projektujemy oświetlenie do łazienki

Budownictwo

Oświetlenie do łazienkiDuże przestrzenie doświetlone wyłącznie światłem dziennym wpadającym przez okno dachowe, niewielkie łazienki z równie małym okienkiem albo takie, które w ogóle nie mają okna. Łazienki, ze względu na konieczność zapewnienia w nich wystarczającej ilości światła do komfortowego wykonywania takich czynności jak golenie czy makijaż są trudnymi pomieszczeniami, jeśli chodzi o projektowanie w nich oświetlenia. Aranżacje powinny być dobrze przemyślane i wprowadzać rozwiązania w równym stopniu estetyczne, co funkcjonalne.

Więcej…

 

Żywica epoksydowa. Podłoga z żywicy

Budownictwo

Podłoga żywicznaCo to jest żywica epoksydowa? Nierozpuszczalne tworzywo z zakresu chemii polimerów. Jest odporne na ekspozycję większości związków chemicznych. Nawet tych bardzo czynnych i reagujących z innymi i mające wysoki poziom powinowactwa elektronowego. Żywice tworzące długie łańcuchy polimerów musiały znaleźć zastosowanie w przemyśle. Są niezwykle trwałe i zarazem estetyczne. Znalazły zastosowanie w prawie wszystkich dziedzinach gospodarki. W budownictwie stosuje się je nie tylko do zabezpieczania podłóg.

Więcej…

   

Tanio i szybko: dom wybudowany technologią 3D

Budownictwo

Technologia 3D w budownictwieNiezwykły, tani, nowoczesny, zadziwiający - ilość przymiotników, którymi portale i gazety określiły dom wydrukowany w Rosji technologią 3D w 24 godziny, nie ma końca. Jednak to nie pierwsza tego typu inwestycja. Wcześniejsze próby drukowania budynków wielkopowierzchniowych zostały wykonane kilka lat wcześniej, w Chinach. Obecnie mieści się tam nawet mini osiedle wybudowane za pomocą technologii 3D.

Więcej…

 

Klasyfikacja wentylatorów

Budownictwo

Klasyfikacja wentylatorówWentylatory można podzielić, biorąc pod uwagę dwa podstawowe kryteria: miejsce zamontowania wentylatora oraz jego konstrukcję.

Gdy bierzemy pod uwagę miejsce, gdzie można zamontować wentylator, wyróżniamy kilka rodzajów takich urządzeń: wentylatory dachowe, naścienne, sufitowe oraz kanałowe.

Więcej…

   

Gres szkliwiony, deski drewnopodobne, płytki ceramiczne czyli jakie wybrać płytki do domu?

Budownictwo

Gres szkliwiony, deski drewnopodobne, płytki ceramiczne

Gres szkliwiony, deski drewnopodobne, płytki ceramiczne, czyli jak wybrać płytki do domu?

Po pierwsze należy się zastanowić się nad jakością jaką chcemy mieć w domu, ustalmy jak często chcemy przeprowadzać remont łazienki, kuchni,  wymieniać podłogę w salonie czy na korytarzu. Zdecydowanie najlepsze parametry mają od lat płytki znanych włoskich producentów.

Więcej…

 

Czy warto montować bramę garażową?

Budownictwo

Czy warto montować bramę garażową?

Czy warto montować automatyczną bramę garażową?

Przed takim dylematem stają często właściciele domów. Z jednej strony można by pomyśleć, że przecież przez lata korzystaliśmy z ze zwykłych rozwieranych bram garażowych i nikomu to nie przeszkadzało, ani specjalnie nie utrudniało życia.

Więcej…