Budownictwo

Inteligentny dom - Czyli gotowe systemy w Twoim domu

Inteligentny domZastanawiasz się nad montażem inteligentnych rozwiązań w swoim domu? Sprawdź jakie mamy dla ciebie propozycje.

Więcej…

 

Żywica epoksydowa. Podłoga z żywicy

Podłoga żywicznaCo to jest żywica epoksydowa? Nierozpuszczalne tworzywo z zakresu chemii polimerów. Jest odporne na ekspozycję większości związków chemicznych. Nawet tych bardzo czynnych i reagujących z innymi i mające wysoki poziom powinowactwa elektronowego. Żywice tworzące długie łańcuchy polimerów musiały znaleźć zastosowanie w przemyśle. Są niezwykle trwałe i zarazem estetyczne. Znalazły zastosowanie w prawie wszystkich dziedzinach gospodarki. W budownictwie stosuje się je nie tylko do zabezpieczania podłóg.

Więcej…

   

Tanio i szybko: dom wybudowany technologią 3D

Technologia 3D w budownictwieNiezwykły, tani, nowoczesny, zadziwiający - ilość przymiotników, którymi portale i gazety określiły dom wydrukowany w Rosji technologią 3D w 24 godziny, nie ma końca. Jednak to nie pierwsza tego typu inwestycja. Wcześniejsze próby drukowania budynków wielkopowierzchniowych zostały wykonane kilka lat wcześniej, w Chinach. Obecnie mieści się tam nawet mini osiedle wybudowane za pomocą technologii 3D.

Więcej…

 

Klasyfikacja wentylatorów

Klasyfikacja wentylatorówWentylatory można podzielić, biorąc pod uwagę dwa podstawowe kryteria: miejsce zamontowania wentylatora oraz jego konstrukcję.

Gdy bierzemy pod uwagę miejsce, gdzie można zamontować wentylator, wyróżniamy kilka rodzajów takich urządzeń: wentylatory dachowe, naścienne, sufitowe oraz kanałowe.

Więcej…