Budownictwo

Pompa ciepła - czym jest? Systemy grzewcze z pompa ciepła

Pompa ciepła - działaniePompa ciepła - czym jest i do czego służy? Pompą ciepła nazywamy taką maszynę cieplną, która wymusza przepływ ciepła pomiędzy dwoma obszarami z obszaru o temperaturze niższej do tego o temperaturze wyższej. Jest to oczywiście niezgodne z naturalnym kierunkiem przepływu ciepła i jest możliwe dzięki dostarczaniu energii cieplnej lub mechanicznej z zewnątrz.

Energia cieplna dostarczana jest w przypadku pomp cieplnych absorpcyjnych, a mechaniczna w przypadku pomp sprężarkowych.

Więcej…

 

Kuchnia klasyczna - uniwersalna i różnorodna

Kuchnia klasyczna

Kuchnia klasyczna - uniwersalna i różnorodna. W branży aranżacji wnętrz obecnych jest wiele trendów, które wyznaczają kierunki współczesnego stylizowania pomieszczeń tak, aby prezentowały się estetycznie i były funkcjonalne.

Wiele z tych trendów tyczy się kuchni, które nie bez powodu nazywana jest sercem domu. To właśnie tam przygotowuje się i spożywa posiłki, to tam odbywa się wiele rozmów i tam spotykają się domownicy rankiem, przed wyjściem do pracy oraz wieczorem, po powrocie z niej.

Więcej…

   

Gres szkliwiony, deski drewnopodobne, płytki ceramiczne czyli jakie wybrać płytki do domu?

Gres szkliwiony, deski drewnopodobne, płytki ceramiczne

Gres szkliwiony, deski drewnopodobne, płytki ceramiczne, czyli jak wybrać płytki do domu?

Po pierwsze należy się zastanowić się nad jakością jaką chcemy mieć w domu, ustalmy jak często chcemy przeprowadzać remont łazienki, kuchni,  wymieniać podłogę w salonie czy na korytarzu. Zdecydowanie najlepsze parametry mają od lat płytki znanych włoskich producentów.

Więcej…

 

Nowoczesne izolacje natryskowe - elastomery, polimoczniki

Nowoczesne izolacje natryskoweNowoczesne izolacje natryskowe - Elastomery i polimoczniki

W dobie nowoczesności i działań przyjaznych środowisku naturalnemu człowieka, różnych innowacyjnych alternatyw sięgamy po to, co wyjątkowe, ekologiczne i wolne od wad. Sytuację tego typu obserwujemy dość silnie w branży budowlanej, która rozwija się w ostatnich latach wyjątkowo dynamicznie. Poza rozwiązaniami znanymi i popularnymi skorzystać możemy jednak z wielu wyjść innowacyjnych i alternatyw, zasługujących na miano rewolucyjnych. Przykładem takich branż jest zdecydowanie branża ociepleniowa, a dokładniej izolacje termiczne, akustyczne i hydroizolacje.

Więcej…

   

Czy warto montować bramę garażową?

Czy warto montować bramę garażową?

Czy warto montować automatyczną bramę garażową?

Przed takim dylematem stają często właściciele domów. Z jednej strony można by pomyśleć, że przecież przez lata korzystaliśmy z ze zwykłych rozwieranych bram garażowych i nikomu to nie przeszkadzało, ani specjalnie nie utrudniało życia.

Więcej…

 

Kruszywa budowlane i drogowe, naturalne i sztuczne

Kruszywa budowlane i drogowe

Co to jest kruszywo?

Każdy z nas w codziennym życiu korzysta z kruszyw często nie zdając sobie z tego sprawy. Wiedza na ten temat jest bardzo ograniczona. Przeciętny człowiek wie, że jest to materiał sypki. Jednak rodzajów kruszywa jest bardzo wiele.

Kruszywa dzielimy ze względu na sposób pozyskiwania na kruszywa naturalne i kruszywa sztuczne.

Więcej…