Informatyzacja

Internet we współczesnym świecie

Internet we współczesnym świecieW wielu gałęziach przemysłu motorem napędowym są badania prowadzone przez naukowców pracujących na potrzeby wojskowości. Tak też stało się z globalną siecią komputerową. Zalążkiem Internetu były prace prowadzone na uniwersytetach amerykańskich. Internet jako słowo funkcjonuje od 1983 roku.

Więcej…

 

Komputery dla przemysłu - komputery panelowe przemysłowe

Komputery panelowe przemysłoweKomputery dla przemysłuW dobie intensywnego rozwoju technologicznego następuje szybka automatyzacja wielu dziedzin życia, również branży przemysłu oraz produkcji. Zastosowanie komputerów w przemyśle staje się popularnym trendem, ułatwiającym pracę oraz przynoszącym przedsiębiorcom spore oszczędności finansowe i czasowe.

Więcej…

   

Infokioski - czym są? Zalety i zastosowanie infokiosków

Infokioski

Infokioski w wielu miastach wyparły tradycyjne punkty sprzedaży biletów autobusowych, tramwajowych. Wspomagają również pracę bileterów na dworcach PKP i na lotniskach.

Czym więc są infokioski?

Infokioski to samoobsługowe stoiska handlowe i informacyjne, w których możemy kupić wspomniane wyżej bilety, a także doładować kartę miejską, telefon, wydrukować zdjęcia, uzyskać informację np. turystyczną. Popularność tych urządzeń rośnie proporcjonalnie do czasu ich funkcjonowania, początkowo ludzie podchodzili do nich sceptycznie, nie ufnie, obawiali się, że ich obsługa będzie bardzo skomplikowana.

Więcej…

 

Pozycjonowanie strony internetowej - co to jest, czy warto?

Pozycjonowanie strony internetowej

Co to jest pozycjonowanie strony internetowej?
Internauci, aby znaleźć potrzebne informacje wpisują w wyszukiwarkę określone słowa np. co to jest pozycjonowanie strony internetowej?. Bez względu na to jaka fraza będzie wpisana wyświetli się zazwyczaj pierwsze 10 stron (inaczej 10 wyników wyszukiwania).

Oczywiście, poszukiwane informacje mogą być również na innych stronach np. na stronie 11, 23, 30, itd. Prawdopodobnie jednak przejrzysz tylko kilka pierwszych stron. W najlepszym przypadku 10.

Więcej…