Informatyzacja

Poradnik: Jak zmienić lub ukryć adres IP?

Technologie sieciowePoruszając się w internecie nie jesteś anonimowy. I owszem, dzięki adresom możliwe jest zapewnienie bezpieczeństwa większej liczbie użytkowników internetu, jednak nie jest to główny powód braku anonimowości w sieci. Aby możliwe było jej budowanie i rozwijanie, komputery muszą znać swoje położenie w internecie i drogi dostępu do poszczególnych jego segmentów.

Są one określane mianem IP. Komunikacja pomiędzy urządzeniami jest możliwa, tylko jeśli znają one adres odbiorcy i nadawcy.

Więcej…

 

Dyski sieciowe NAS - wielofunkcyjność i bezpieczeństwo danych

Dyski sieciowe NAS Nie bez powodu pamięć masowa NAS (Network Attached Storage) - inaczej mówiąc - dyski sieciowe, zyskują coraz bardziej na popularności, przede wszystkim u użytkowników firmowych, choć nie tylko. Te multifunkcyjne urządzenia ułatwiają sprawną pracę komputerów i wymianę danych, z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa.

Więcej…

   

Internet we współczesnym świecie

Internet we współczesnym świecieW wielu gałęziach przemysłu motorem napędowym są badania prowadzone przez naukowców pracujących na potrzeby wojskowości. Tak też stało się z globalną siecią komputerową. Zalążkiem Internetu były prace prowadzone na uniwersytetach amerykańskich. Internet jako słowo funkcjonuje od 1983 roku.

Więcej…

 

Komputery w szkole

Komputery w szkoleKomputery w szkole pozwalają na tylko na ciekawą formę rozrywki dla uczniów, ale przydają się również w edukacji.

Jak uczyć za pomocą komputerów?

Sposobów jest co najmniej kilka. Wykorzystywanie komputerów w edukacji przydaje się na lekcjach informatyki. Dzięki takim zajęciom młody człowiek poznaje wiele ciekawych programów, przydających się w późniejszym życiu.

Więcej…