Informatyzacja


Informatyzacja

Bezpieczeństwo firmy - dlaczego DPL jest tak ważny?

Bezpieczeństwo - DPLOchrona danych to ważna sprawa. Praca z danymi wymaga posiadania odpowiednich zabezpieczeń przez organizację, a utrata cennych informacji oraz niekontrolowany ich wypływ, mogą uczynić wiele szkód dla firmy. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć się przed niechcianym wyciekiem cennych informacji.

Więcej…

 

Dlaczego warto przejść na serwer VPS?

Serwer VPSDobry serwer to podstawa, jeśli chodzi o płynne i bezproblemowe działanie nie tylko serwisów internetowych, ale również różnego rodzaju usług online i aplikacje. Nie w każdym przypadku wymagania może spełnić zwykły hosting współdzielony. Wtedy warto zastanowić się nad przesiadką na serwer VPS.

Więcej…

   

Poradnik: Jak zmienić lub ukryć adres IP?

Technologie sieciowePoruszając się w internecie nie jesteś anonimowy. I owszem, dzięki adresom możliwe jest zapewnienie bezpieczeństwa większej liczbie użytkowników internetu, jednak nie jest to główny powód braku anonimowości w sieci. Aby możliwe było jej budowanie i rozwijanie, komputery muszą znać swoje położenie w internecie i drogi dostępu do poszczególnych jego segmentów.

Są one określane mianem IP. Komunikacja pomiędzy urządzeniami jest możliwa, tylko jeśli znają one adres odbiorcy i nadawcy.

Więcej…

 

Dyski sieciowe NAS - wielofunkcyjność i bezpieczeństwo danych

Dyski sieciowe NAS Nie bez powodu pamięć masowa NAS (Network Attached Storage) - inaczej mówiąc - dyski sieciowe, zyskują coraz bardziej na popularności, przede wszystkim u użytkowników firmowych, choć nie tylko. Te multifunkcyjne urządzenia ułatwiają sprawną pracę komputerów i wymianę danych, z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa.

Więcej…