Informatyzacja

Zalety serwerów VPS

Zalety serwerów VPSW dobie Internetu, kiedy praktycznie każda firma czy osoba prywatna posiada swoją stronę internetową, sklep, forum czy choćby korzysta z E-maila, istnienie dobrych serwerów gwarantuje możliwość przepływu informacji i funkcjonowania cywilizacji.

Wśród serwerów można wyróżnić fizyczne lub wirtualne, które będą przedmiotem naszego zainteresowania.

Więcej…

 

Popularność domen .pl - sprawdzamy raport NASK

Popularność domen z końcówką plFunkcję rejestratora domen z rozszerzeniem .pl pełni NASK, czyli Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa. Dotyczy to również domen funkcjonalnych, jak np. .com.pl, ale także domen regionalnych, jak np. .waw.pl. NASK publikuje raporty, które pokazują, jak wygląda aktualna sytuacja na rynku domen z rozszerzeniem .pl. Sprawdźmy, jak prezentował się rynek na koniec ostatniego kwartału 2018 roku.

Więcej…

   

Jak założyć sklep internetowy?

Założenie sklepu internetowegoZałożenie sklepu internetowego jest prostsze niż Ci się wydaje! Rozwój rozwiązań dostępnych na rynku e-commerce pozwoli Ci rozpocząć sprzedaż w kilka chwil - bez konieczności zgłębiania wiedzy informatycznej, bez budowania hali magazynowej i dbania o zatowarowanie, a nawet bez prowadzenia działalności gospodarczej!

Więcej…

 

Czy fotograf powinien zainwestować w porządnego laptopa?

Laptop dla fotografaW pracy fotografa najważniejszy jest profesjonalny sprzęt tj. aparat. Trudno jednak wyobrazić sobie pracę w tym zawodzie bez odpowiedniego komputera. Jest on równie istotny, jak sam aparat. To właśnie tam przechowywane i obrabiane będą zdjęcia.

Zaawansowane programy graficzne wymagają natomiast odpowiednich podzespołów, aby poprawnie działały.

Więcej…