Informatyzacja

Cyfrowe nośniki danych oparte o DNA - kiedy możemy się ich spodziewać?

Informatyzacja

Cyfrowe nośniki danych na DNAO pamięciach białkowych po raz pierwszy dowiedziałem się, kiedy jeszcze chodziłem do szkoły. W komputerach mieliśmy wtedy dyski o pojemności kilkudziesięciu megabajtów, często jeszcze z silnikami krokowymi, pliki przenosiło się na dyskietkach a płyty CD były prawdziwą nowością. Pamięci wykorzystujące chemię organiczną miały zrewolucjonizować technikę przechowywania danych. Dziś mamy klikuterabajtowe dyski twarde, coraz większe dyski SSD, pliki przenosimy na pendrivach, płyty - nie tylko CD, ale też DVD i Blu-Ray zostały zepchnięte do niszowych zastosowań.

Więcej…

 

Dlaczego warto przejść na serwer VPS?

Informatyzacja

Serwer VPSDobry serwer to podstawa, jeśli chodzi o płynne i bezproblemowe działanie nie tylko serwisów internetowych, ale również różnego rodzaju usług online i aplikacje. Nie w każdym przypadku wymagania może spełnić zwykły hosting współdzielony. Wtedy warto zastanowić się nad przesiadką na serwer VPS.

Więcej…

   

Co to jest oprogramowanie CRM?

Informatyzacja

Oprogramowanie CRMOprogramowanie CRM to inaczej zarządzanie relacjami z klientami. Koncepcja ta kładzie nacisk na budowanie długotrwałej więzi z klientem.

Więcej…

 

Odkrywamy tajemnice cloud computing!

Informatyzacja

Cloud computingNie wymagają dużych inwestycji, są bezproblemowe w obsłudze oraz elastyczne. Oferują dostęp do najnowszych technologii. Czym dokładnie charakteryzują się rozwiązania "w chmurze"? Sprawdzamy!

Więcej…