Transport

Słynne polskie motocykle

Transport

MotocyklPolska motoryzacja wciąż nie może wrócić do dawnej formy, od czasu upadku PRL wciąż czekamy na polskie samochody. Nieco lepiej sytuacja zaczyna wyglądać jeśli chodzi o motocykle, zapewne dlatego że są one tańsze i łatwiejsze do zbudowania. Piękna historia polskich motocykli również zobowiązuje konstruktorów do wysiłku. Poznaj 3 słynne polskie motocykle, na trwałe zapisane na kartach historii naszej motoryzacji.

Więcej…

 

Jak opony letnie zachowują się na śniegu?

Transport

Opony zimoweJeżdżąc na oponach sezonowych, przynajmniej dwa razy do roku należy odwiedzić zakład wulkanizacyjny w celu zmiany kompletu letniego na zimowy i odwrotnie. Z czasem ogumienie to się jednak zużywa, więc w budżecie domowym pojawia się konieczność wygospodarowania funduszy na nowy komplet. Zbyt często czekamy z tym jednak do ostatniej chwili, przedłużając tym samym użycie danych opon w niesprzyjających im warunkach, a więc również doprowadzając do ich szybszego ścierania się.

Więcej…

   

Wózki widłowe - budowa i rodzaje

Transport

Wózki widłowePierwsze wózki widłowe pojawiły się już w latach 20 ubiegłego stulecia za sprawą dwóch znanych firm, które istnieją do dzisiaj. Początkowo funkcjonowały pod dwiema nazwami wózki jezdniowe i wózki jezdniowo-podnośnikowe, potem pojawiło się określenie wózki widłowe, które funkcjonuje do chwili obecnej.

Więcej…

 

Żuraw przeładunkowy HDS - budowa, rodzaje, zastosowanie

Transport

Żuraw przeładunkowy HDSŻuraw przeładunkowy HDS zalicza się do grupy dźwignic, czyli sprzętu służącego do załadunki i rozładunku towarów. Żuraw HDS bardzo szybko zyskał dużą popularność ze względu na szeroki zakres zastosowania w przemyśle budowlanym i transportowym.

Żurawie przeładunkowe HDS są napędzane mechanicznie.

Więcej…