Transport

Wózki widłowe - budowa i rodzaje

Wózki widłowePierwsze wózki widłowe pojawiły się już w latach 20 ubiegłego stulecia za sprawą dwóch znanych firm, które istnieją do dzisiaj. Początkowo funkcjonowały pod dwiema nazwami wózki jezdniowe i wózki jezdniowo-podnośnikowe, potem pojawiło się określenie wózki widłowe, które funkcjonuje do chwili obecnej.

Wózki widłowe najczęściej są wykorzystywane w transporcie bliskim, służą do przenoszenia ciężkich ładunków z jednego miejsca w drugie, przeładunków towaru, rozładunku i rozmieszczania pełnych palet w magazynie.

Więcej…

 

Samochód osobowy - w jaki sposób dobrać właściwe i tanie opony

Wybieranie odpowiednich opon

Samochód osobowy - w jaki sposób dobrać właściwe i tanie opony?

Z założenia opony samochodowe służą dobrze od 2 do 5 lat. Średnia cena kompletu opon wynosi 1400 złotych. Stanowią jedyny punkt styku między ważącym setki kilogramów samochodem a jezdnią.

Typowa opona łączy się z asfaltem powierzchnią zbliżoną do otwartej dłoni. Są odpowiedzialne za nawet 20% zużycia benzyny przez Twoje auto. Mając to wszystko na uwadze należy zgodzić się ze stwierdzeniem, że warto poświęcić dłuższą chwilę na wybór właściwych opon. W końcu to one mogą uratować z wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Więcej…

   

Żuraw przeładunkowy HDS - budowa, rodzaje, zastosowanie

Żuraw przeładunkowy HDSŻuraw przeładunkowy HDS zalicza się do grupy dźwignic, czyli sprzętu służącego do załadunki i rozładunku towarów. Żuraw HDS bardzo szybko zyskał dużą popularność ze względu na szeroki zakres zastosowania w przemyśle budowlanym i transportowym.

Żurawie przeładunkowe HDS są napędzane mechanicznie.

Więcej…

 

Skup samochodów - czy sprzedaż auta do skupu się opłaca?

Skup samochodówCzy sprzedaż auta do skupu samochodów się opłaca?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Wszystko zależy od tego jak wiele czasu możecie poświęcić na przygotowanie swojego samochodu dla potencjalnego klienta. Czy potraficie i chcecie rozmawiać z ludźmi dzwoniącymi z ogłoszenia, czy wreszcie jesteście w stanie odpierać ataki pod adresem swojego samochodu, które mają na celu obniżenie jego ceny.

Więcej…

   

Więcej artykułów…