Transport


Transport

Krótka historia samochodów sportowych

Samochód sportowyCzy to po prostu piękne opływowe kształty nadwozia, duża moc silników o wysokim momencie obrotowym, czy może nawet charakterystyczna, gardłowa nuta dźwiękowa rur wydechowych? Każdy będzie miał inne zdanie na temat tego, co według niego sprawia, że samochody sportowe są wyjątkowe, a także inne powody, dla których tak bardzo je kochamy.

Więcej…

 

Słynne polskie motocykle

MotocyklPolska motoryzacja wciąż nie może wrócić do dawnej formy, od czasu upadku PRL wciąż czekamy na polskie samochody. Nieco lepiej sytuacja zaczyna wyglądać jeśli chodzi o motocykle, zapewne dlatego że są one tańsze i łatwiejsze do zbudowania. Piękna historia polskich motocykli również zobowiązuje konstruktorów do wysiłku. Poznaj 3 słynne polskie motocykle, na trwałe zapisane na kartach historii naszej motoryzacji.

Więcej…

   

Wózki widłowe - budowa i rodzaje

Wózki widłowePierwsze wózki widłowe pojawiły się już w latach 20 ubiegłego stulecia za sprawą dwóch znanych firm, które istnieją do dzisiaj. Początkowo funkcjonowały pod dwiema nazwami wózki jezdniowe i wózki jezdniowo-podnośnikowe, potem pojawiło się określenie wózki widłowe, które funkcjonuje do chwili obecnej.

Więcej…

 

Żuraw przeładunkowy HDS - budowa, rodzaje, zastosowanie

Żuraw przeładunkowy HDSŻuraw przeładunkowy HDS zalicza się do grupy dźwignic, czyli sprzętu służącego do załadunki i rozładunku towarów. Żuraw HDS bardzo szybko zyskał dużą popularność ze względu na szeroki zakres zastosowania w przemyśle budowlanym i transportowym.

Żurawie przeładunkowe HDS są napędzane mechanicznie.

Więcej…